Gwiazdo Jasności

30 maja, godz. 20:30;  kościół pw. Świętego Wojciecha w Poznaniu

Gwiazdo jasności | Tradycyjne pieśni maryjne
Ania Broda – śpiew, cymbały, lira korbowa etc.
Zapraszamy na koncert Ani Brody – wokalistki i cymbalistki, która zaśpiewa tradycyjne pieśni maryjne z towarzyszeniem magicznego brzmienia swoich instrumentów – cymbałów wileńskich i liry korbowej. Koncert odbędzie się w czwartek

Wstęp wolny.

Zapraszamy!

Ania Broda – Etno, jazz, folk, pop, muzyka dla dzieci
Piosenkarka, cymbalistka, kompozytorka, autorka tekstów , producentka.

Ania Broda – jeden z najoryginalniejszych głosów na polskiej scenie muzycznej. Piosenkarka, cymbalistka, kompozytorka, autorka tekstów, producentka. Posługuje się techniką śpiewu „białego”. Tworzy bardzo różnorodną w formie, nieprzewidywalną w stylu, absolutnie unikalną muzykę marzeń i wrażeń. Świetnie bawi się głębokim brzmieniem swojego głosu, siłą słowa, magią nieoczywistej melodii. Jest sama w sobie osobnym gatunkiem muzycznym.
Przekracza granice wyznaczone przez kierunki w muzyce takie jak etno, jazz, folk, pop, muzyka dla dzieci.
Łączy style poszukując własnego wyrazu w sztuce. Kształtuje duchową stronę tradycyjnej muzyki polskiej.
Mistrzyni gry na cymbałach wileńskich, uderzanym instrumencie strunowym, który przywędrował do nas z Azji. Na polskim rynku muzycznym jest jedyna, oryginalna i niepowtarzalna!

Wielbiciele muzyki tradycyjnej i folkowej pamiętają jej niezapomniany, charakterystyczny głos przede wszystkim z dokonań Kapeli Brodów, której współtwórcą była przez wiele lat. Wspólnie nagrali pięć świetnych płyt (z „Pieśniami i melodiami na rozmaite święta” uznanymi za najlepszą płytę folkową 2001 roku), zagrała setki owacyjnie przyjmowanych koncertów. W zespole tym śpiewała, grała na cymbałach i bębnach. Od 2011 roku realizuje autorskie, solowe działalność. Nagrywa, prowadzi działalność warsztatową, koncertuje solo lub z własnym zespołem.
W autorskim dorobku solowym ma cztery płyty: „A ja nie chcę spać!”, „6H” oraz „Najlepsze życzenie”, „Thousand Lakes” czerpiące natchnienie z ludowej tradycji, ale też twórczości współczesnych poetów.

Często mówi o sobie: MAM MUZYCZNE ADHD

Oprócz muzyki dla dorosłych lubi produkować muzykę dla dzieci. Jej urok, prostota, melodyjność i wdzięk sprawiają, że łączy pokolenia. Pisze o swojej muzyce: „Inspiracją jest dla mnie piękna poezja dziecięca – szczególnie ta nieobliczalna i zagadkowa, w której dźwięczą słowa. W muzyce szukam nastrojów, kolorów, tajemnic i nieprawdopodobnych historii, poruszających struny wyobraźni. Piosenki wykonuję w towarzystwie cymbałów, pianina i głosu”.

Muzyką zajmuje się, odkąd pamięta. Zamiłowanie do śpiewu wyniosła z domu. Współtwórczyni i muzyk legendarnej formacji Bractwo Ubogich i Kapeli Brodów. W kręgu jej zainteresowań jest także muzykoterapia. Prowadzi stałe zajęcia dla osób niepełnosprawnych współpracując z ogólnopolskimi stowarzyszeniami pomocy ludziom upośledzonym.
Dorosłej publiczności ma również wiele do zaoferowania. Komponuje i wykonuje muzykę do spektakli teatralnych, filmów, animacji, słuchowisk radiowych i innych form artystycznych. Piszę piosenki reklamowe na zamówienie. Bierze udział w projektach związanych z muzyką, dawną, współczesną, eksperymentalną. Jako patriotka lokalna promuje tradycyjną muzykę z Warmii – ważny element swojego urodzenia, mieszkania i tworzenia.
Półfinalistka 8 edycji Mam Talent 2015.

Nagrywa dla telewizji, występuje na wielu festiwalach w kraju i zagranicą. Współpracuje m.in. z Polskim Radiem, Państwowym Teatrem im. H. Modrzejewskiej w Legnicy, Teatrem Lalkowym w Olsztynie, Instytutem Teatralnym, Teatrem Centrum Kultury w Siedlcach , brała udział w spektaklu Mistrz Manole Dariusza Błaszczyka, Narodowym Centrum Kultury, warszawskim CSW. Stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Stypendystka Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie